Už podruhé se ve středu sešli studenti dolního gymplu v Havířově, navštěvující Filmový klub FSF. Jeho čtrnáct členů se schází každou středu ve dvě hodiny odpoledne v kvartě a do jeho řad jste srdečně zváni i vy. V první lekci se začínající filmaři dozvěděli, co bude náplní tohoto kroužku a od druhé lekce už se začalo tvořit. Jejich první úkolem bylo ve dvojicích zinscenovat reportáž televizního zpravodajství. Každý velmi rychle pochopil, že to není tak lehké, jak by se mohlo na první pohled zdát… Ono – skloubit správnou artikulaci spolu se správnou dikcí a to navíc u textu, který vznikl teprve před pár minutami… To není zrovna nejsnazší. Do příště pak studenti připraví krátké video z jejich každodenní cesty do školy.

A kdy bude příští schůzka? Už za týden, na stejném místě, ve stejném čase. A příště už to bude naposledy, kdy budete mít možnost stát se členy Filmového klubu FSF i vy! Tak se stavte…

Josef Štefl

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Další novinky

FSF 2020

Spustili jsme nový web

S novým ročníkem přicházejí i nové webové stránky, které graficky korespondují s celkovým vzhledem FSF 2020. Až do konce října bude probíhat jejich testovací režim, a i proto prosíme návštěvníky, aby nám napsali, pokud narazí na nějakou chybu.

Doporučené

Čtvrtý ročník FSF přichází

Studentská soutěž amatérských filmařů má pokračování i ve školním roce 2019/2020. Letos probíhá už čtvrtý ročník Festivalu studentských filmů, kterého se mohou účastnit všichni studenti ze všech nefilmařských středních škol Moravskoslezského kraje.

Logo-FSF-modrá-1.png

Jsme zvědaví...

...co máte na srdci?

Jsme zvědaví...

...co máte na srdci?

To je skvělé.

Děkujeme za podporu!

To je skvělé.

Děkujeme za podporu!