Třetí ročník Festivalu studentských filmů je tady!

Na středních školách je spousta žáků, kteří nezpívají, nehrají na hudební nástroje, ba dokonce ani nesportují a zdánlivě se neangažují ani nikde jinde. A přece se někteří z těchto studentů projevují i jinak. Navzdory očekávání se chytré telefony mohou v rukou současných středoškoláků proměnit v užitečný nástroj, jejž někteří z nich využijí pro natočení vlastních amatérských filmů. Činnost těchto studentů je dnes vlastně přehlížena, přestože není o nic méně významná, než jiné. Právě pro ně je zde FSF – Festival studentských filmů!

V prvním ročníku určeném pouze pro studenty havířovského Dolního gymplu jsme neměli velká očekávání. K našemu překvapení se ale z jediné školy sešlo jedenáct filmů a diváci finálového promítání byli z večera nadšeni. Rok na to se popularita FSF ještě zvýšila a rozhodli jsme se proto v našem úsilí vytrvat. V rámci aktuálně probíhajícího třetího ročníku jsme oslovili i všechny střední školy v Moravskoslezském kraji.

Pokud se tedy řadíte ke studentům se zájmem o amatérský film, neváhejte se přihlásit! Nejlepší snímky budou oceněny a široká veřejnost je bude moct zhlédnout na finálovém promítání 1. dubna 2017 v kině Centrum. Budeme rádi, když se o aprílu zařadíte mezi naše diváky i vy. Nejenže tím podpoříte nejmladší filmový festival v České republice, ale prožijete taky událost, která v Havířově ještě nebyla.

Josef Štefl

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Další novinky

FSF 2020

Spustili jsme nový web

S novým ročníkem přicházejí i nové webové stránky, které graficky korespondují s celkovým vzhledem FSF 2020. Až do konce října bude probíhat jejich testovací režim, a i proto prosíme návštěvníky, aby nám napsali, pokud narazí na nějakou chybu.

Doporučené

Čtvrtý ročník FSF přichází

Studentská soutěž amatérských filmařů má pokračování i ve školním roce 2019/2020. Letos probíhá už čtvrtý ročník Festivalu studentských filmů, kterého se mohou účastnit všichni studenti ze všech nefilmařských středních škol Moravskoslezského kraje.

Logo-FSF-modrá-1.png

Jsme zvědaví...

...co máte na srdci?

Jsme zvědaví...

...co máte na srdci?

To je skvělé.

Děkujeme za podporu!

To je skvělé.

Děkujeme za podporu!