Časté otázky

Právě jsem se chystal odevzdat film. Co mám vyplnit do kolonky Jméno autorské skupiny?

To je jenom na Tobě. Festival studentských filmů má hrozně rád kreativitu a proč nebýt kreativní i po natočení filmu? Vymysli si název své “producentské společnosti” a ten nám do této kolonky uveď.  A když Tě nic nenapadne, napiš tam klidně své příjmení a nebo aspoň tvé jméno doplněné o slovo “production.” Hned to zní tak nějak profesionálně, ne?

Nemám profesionální vybavení. Můžu se účastnit FSF?

Ano! Nehledíme na kvalitu pořízených záběrů nebo zvuku, důležitá je myšlenka. Většina účastníků FSF točí na své mobilní telefony a tablety a filmy pak stříhá ve zdarma dostupných programech pro počítače či chytrá zařízení.

Mí kamarádi se nechtějí účastnit FSF se mnou a tak točím sám. Je to možné?

Ano. Přestože bude Tvé natáčení komplikovanější, je to možné a několik samostatných autorů už festival dokonce vyhrálo. Jakmile se registruješ a budeš chtít odeslat film, ve formuláři vyplň pole pro název tvůrčí skupiny pouze svým jménem a nebo si vymysli název tvé „producentské společnosti“ – FSF je pořád jen hra, tak proč nebýt kreativní po všech stránkách.

Mám problém s odevzdáním svého filmu, poraďte prosím…

Nejprve se ujisti, že je Tvůj snímek v jednom z platných formátů (.wmv, .avi, .mp4, .mov). Pokud je v jiném formátu, konvertuj jej v některém z konverzních programů (doporučujeme Free Studio) a po té jej nahraj na některé z internetových úložišť. Pro nahrání snímku doporučujeme využít služby serverů Úschovna nebo Letecká pošta, kde jsou snímky volně stažitelné pouze pro adresáta (pro nás). Filmy nahrané na Youtube do soutěže v souladu s pravidly zařadit nemůžeme, jelikož tyto filmy musíme být schopni bez komprese stáhnout a také má být jejich premiéra spjata právě s finálovým promítáním FSF a nemají být veřejně dostupné před tímto velkým finále soutěže.

Můžu se zúčastnit FSF, když jsem ještě na nižším gymplu?

Určitě ano. Festival studentských filmů je určen pro všechny studenty středních škol v Moravskoslezském kraji, tedy i pro studenty osmiletých gymnázií. Rozhodně nevadí, že ještě nemáš uzavřenou základní školní docházku. Podmínky pro účast v soutěži jsou velmi benevolentní a všechny najdeš v našich pravidlech.

Potřebuji pro odevzdání svého filmu scénář?

Ne, ale zpravidla platí, že kdo se řídí scénářem vytvoří úspěšnější film. Porota FSF nicméně hodnotí pouze samotný film a při odevzdávání nevyžaduje zaslání scénáře.

Nenašli jste, co jste hledali? Zeptejte se nás v sekci Kontakty.

Logo-FSF-modrá-1.png

Jsme zvědaví...

...co máte na srdci?

Jsme zvědaví...

...co máte na srdci?

Na optimalizaci webu pro vaše zařízení usilovně pracujeme.

S pozdravem,

IT oddělení FSF

Ještě následujících

dny
hodiny
minuty
vteřiny

se můžete kochat naší neschopností.

To je skvělé.

Děkujeme za podporu!

To je skvělé.

Děkujeme za podporu!